Meny
Meny

Apotektekniker - 50% - Apotek 1 Askøybroen

Askøy Apotek 1 Askøybroen Søknadsfrist: 09.04.2023

Apotek 1 er Norges største apotekkjede og vi er i stadig vekst. Vi har flere enn 450 apotek i hele landet, og hos oss jobber over 4000 dedikerte medarbeidere. Vårt slagord er «Vår kunnskap – din trygghet», og det er noe vi etterlever i hele vår virksomhet. Vi ønsker at alle våre kunder skal få gode råd og veiledning, som bidrar til riktig legemiddelbruk og bedre helse. I Apotek 1 har vi stort faglig fokus på helsetjenestene Medisinstart, Inhalasjonsveiledning og Vaksinasjon. Kompetanse og kvalitet er kjernebegreper for oss. Tilrettelegging av faglig og personlig videreutvikling for alle våre medarbeidere er avgjørende for oss. Våre verdier er pålitelig, frisk, engasjert og nær. Vi er opptatt av at verdiene våre skal prege alle ansatte, alle beslutninger, alle handlinger og alle mål i selskapet. Apotek 1 Gruppen AS eies av Phoenix-gruppen, som har sitt hovedkontor i Tyskland. Servicekontoret vårt, samt distribusjonsenheten, ligger på Lørenskog i Akershus. I tillegg til å være den største apotekkjeden er vi også landets største leverandør av legemidler pakket i multidose, samt legemidler og tjenester til kommunehelsetjenesten. www.apotek1.no

Apotek 1 Askøybroen tilbyr 50% stilling for apotektekniker

Apotek 1 Askøybroen er et medlemsapotek som har mange forskjellige kundegrupper, fra vanlige fastlegeresepter til tannlege, veterinær og LAR-resepter. 
Daglige oppgaver består av selvvalg, reseptur og en del logistikk. Laget vårt har kjempegodt arbeidsmiljø og vi har høy arbeidsmoral, det er enkelt til å være en del av laget vårt med gang. Alle medarbeidere er imøtekommende og positive. Apoteket har søndagsåpent så da er det mye akutte pasienter og legevaktresepter.

Personalet består i dag av 3 farmasøyter inkludert apoteker, 3 apotekteknikere og ekstrahjelp.

Åpningstider: 8:30-20:00 hverdager, 10-18 lørdager, 11-18 søndager

Tiltredelse: 01.03.2023 - 01.03.2024, med mulighet for fast ansettelse

Stillingsstørrelse: 50%

Beliggenhet/Transport:
Lokalet ligger ved siden av en travel Rema1000 butikk og det er bare 12 minutter med båt fra Bergen sentrum, det er også gode bussforbindelser og hvis du kommer med privat bil er det gratis parkering.

Arbeidsoppgaver vil være

 • kundeekspedering, behovskartlegging, rådgivning av kunder i reseptur og selvvalg
 • En del logistikk og delansvar på kampanje

Kvalifikasjoner

 • norsk autorisasjon som apotektekniker
 • annen relevant utdanning kan vurderes 
 • gode norskkunnskaper er helt avgjørende for forsvarlig kundebehandling i apotek. Søkere som har annet morsmål enn norsk, svensk eller dansk, og som ikke har fullført norskspråklig videregående skole, må minimum ha bestått norsk på B2 nivå. Dokumentasjon må vedlegges søknaden

Personlige egenskaper vi ser etter

 • gjerne erfaring med kundemøte i selvvalg
 • en strukturert medarbeider som liker utfordringer og evner å se muligheter i nye situasjoner
 • du er opptatt av å yte omsorg til kunde gjennom råd og veiledning
 • du er opptatt av både faglig og personlig utvikling

Dette kan vi tilby deg

 • et godt arbeidsmiljø
 • en rekke kompetansehevende tiltak til våre medarbeidere
 • en spennende og utfordrende jobb i et selskap med god økonomi og sterk vekst
 • jobb i en kjede med ambisjoner - i flere år har Apotek 1 blitt kåret til bransjevinner i Norsk kundebarometer og har de mest fornøyde kundene
 • en arbeidsgiver som tar et tydelig samfunnsansvar innen omsorg og helse- vi samarbeider med Røde Kors for å styrke Røde Kors sitt humanitære arbeid lokalt

Lyst til å bli en av oss?

Vi hører gjerne fra deg. I stedet for å laste opp søknadsbrev, ønsker vi at du svarer på noen spørsmål i søkeskjemaet og laster opp din CV.  Har du mye på hjertet, må du gjerne skrive utfyllende på våre spørsmål.

Apotek 1 ønsker medarbeidere med ulik bakgrunn, kjønn, alder, livssituasjon og perspektiver, slik at vi kan levere enda bedre tjenester og produkter til våre medarbeidere og kunder. Dersom du har spesielle behov som krever en form for tilpasning under ansettelsesprosessen, vennligst gi oss beskjed på forhånd. Dette kan gjøres ved å ta kontakt med rekrutterende leder.

Søknadsfrist:
Snarest, søknader behandles fortløpende.

NB! Opplever du problemer med å søke på våre stillinger og benytter Internett Explorer eller Edge? Prøv en annen nettleser.

Kontaktperson: Asko Heikkilä, apoteker, tlf: 922 77 835